Asset Publisher Asset Publisher

NASZ CZŁOWIEK-NASZ BOHATER

Michał Kupidura strażakiem miesiąca października 2017

Na podstawie Informacji prasowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego z dnia 12.12.2017

Odważny, wytrwały, opanowany, ale przede wszystkim zdolny do poświęceń. Taki jest strażak-bohater Michał Kupidura z Kazanowa w powiecie zwoleńskim. Bez chwili zastanowienia ruszył na pomoc trzem ofiarom wypadku drogowego. Za szybkie i profesjonalne działanie otrzymał tytuł „Strażaka miesiąca października 2017”.

Dziś nagrodę druhowi wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Każdego miesiąca staramy się nagradzać wyjątkowych strażaków z Mazowsza. Chcemy wyróżnić tych, którzy bezinteresownie niosą pomoc poszkodowanym. Odwaga, opanowanie i chęć pomocy zasługują na szczególne uznanie – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

28 października br. w miejscowości Kociołki (gm. Kozienice) samochód osobowy uderzył w drzewo. Druh Michał Kupidura, który od 9 lat jest członkiem OSP w Kazanowie udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku i wezwał służby ratownicze. Z całkowicie zniszczonego samochodu uwolnił najbardziej rannego mężczyznę tak, aby nie pogłębić urazów. Ocenił również stan pozostałych pasażerów. Po przyjeździe PSP Kozienice pomagał strażakom w zabezpieczeniu miejsca wypadku, aż do momentu przybycia pogotowia ratunkowego.

Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Michał Kupidura otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca października 2017”.

 

Michał Kupidura jest pracownikiem Nadleśnictwa Chmielnik- podleśniczym w leśnictwie Włoszczowice.

 

Pliki do pobrania:

http://dami24.pl/wiadomosci/item/11055-strazak-bohater-z-kazNowa

https://www.youtube.com/watch?v=JJJL7junEqQ